Share
 

İnsanlar nasıl vitiligo duygusal ve psikolojik yönleri ile başa çıkabilir?

Vitiligo kronik bir deri hastalığıdır tıbben zararlı ne de fiziksel olarak acı değil, psikolojik ve duygusal etkiler açısından da bazı acılar için oldukça yıkıcı olabilir. Özellikle Hindistan ve diğer üçüncü dünya ülkelerinden hastalığı olanlar gibi ülkelerde, özellikle de kadın, bazen evlilik ayrımcılığa uğramaktadır. Bazıları için, evlendikten sonra Vitiligo gelişmekte da boşanma gerekçesi olmuştur.

Vitiligo beyaz lekeler olursa olsun onun / onu ırk ve kültür, duygusal ve psikolojik iyilik varlık ve herkes benlik saygısı etkileyebilir. Vitiligo olan kişiler durumu yüz, eller, kollar ve ayaklar dahil vücudun görünür alanlarda, ya da cinsel organlar üzerinde gelişir, özellikle duygusal stres yaşamaya muhtemeldir. Sık sık, özellikle kendi görünümünü endişe Gençler, yaygın Vitiligo dolayı rahatsız olabilir. Vitiligo Bazı insanlar, depresif utangaç, mahcup, ya diğerleri onları göreceksiniz ve onların tepki nasıl olacağını endişeli hissediyorum.

Yine de, insanlar Vitiligo ile baş yardımcı olmak için çeşitli yollar vardır. Ayrıca, en aza indirmek kamuflaj, ya da, bazı durumlarda, daha da bir kişinin vücut gelen beyaz lekeler ortadan kaldırmak için, çeşitli tedaviler de mevcuttur. Ilk yapmanız gereken en önemli şey, hastalık hakkında bilgili ve ciddiye alır bir doktor bulmaktır. O da iyi bir dinleyici olmak ve duygusal destek sağlamak gerekir. Doktorlar ve diğer ruh sağlığı uzmanları depresyon insanlara anlaşma yardımcı olabilir, çünkü bu depresif hissediyorsanız doktorunuza bildirmeniz gerekir. Eğer tıbbi bakım ile ilgili önemli kararların katılabilir böylece Ayrıca hastalık ve tedavi seçenekleri hakkında mümkün olduğunca bilgi edinmek gerekir.

Onun / onun durumu ile başa çıkmak için bir Vitiligo hasta için işe yarayabilecek başka bir şey Vitiligo ile diğer insanlarla konuşmaktır. Siz bu konuyu görüşmek hastalar, aileler ve doktorların destek grupları bulabilirsiniz. Aile ve arkadaş desteği diğer bir kaynağıdır.

Vitiligo ile Bazı insanlar beyaz lekeler kapsayan kozmetik kendi görünümünü iyileştirmek ve kendileri hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olduğu bulunmuştur. Sen iyi çalışır ürünü bulmadan kozmetik gizlemek birkaç marka ile deneme yapmanız gerekebilir.

order

 

 

 

Live Help
Basari ykleri
 
ok yararli ve bilgi iin nazik oldugunu Karsi grevlileri, zellikle Robert, size iltifat etmek istiyorum. Ben orignal cilt zevk - Ben buraya tasindi beri bazi mkemmel yag forml oldu! Devam et ltfen!

Ben , Pittsburgh
Vitiligo tedavi Petrol OF Malzemeler
Find CureVitiligoOil on FacebookFollow CureVitiligoOil on Twitter