Share
 

Signs of Vitiligo

Bir deri hastaligidir, Vitiligo çesitli tetikleyici nedenlerle üzerine getirilebilir. Vitiligo herhangi bir yasta ortaya çikabilir ragmen, belirtiler genellikle ilk 20 ve 30 yaslari arasinda görülür. Bu bozuklugu olan birçok kisi baska saglikli ve normal deri hissi ve dokuya sahiptir. Ancak, Vitiligo daha bazi otoimmün hastaliklarin kisilerde ortak olabilir. Bu hastaliklarin pernisiyöz anemi olarak da bilinen B-12 vitamini eksikligi anemisi, Addison hastaligi, ya da hipotiroidi ve hipertiroidi gibi tiroid hastaliklari içerebilir. Vitiligo ayni derecede tüm irklar ve her iki cinste etkileyecek bir potansiyele sahiptir.

Vitiligonun birincil isareti cilde rengini veren pigment kaybi. vitiligo etkilenen bölgeler arasi büyüyen Saç de renk yoksun ve gri gibi görünür. Dahasi, bu bozuklugu olan bireyler iris veya gözlerin retina pigment anormallikleri alabilirsiniz. Bu nedenle, Vitiligo beraberinde getiriyor diger bozukluklar mücadele önemlidir. Bir kez Vitiligo tedavisi vazgeçilmez olur, teshis edilir. Ancak, hastaligin dogal seyrini tahmin etmek zordur. Bazen Vitiligo isaretleri, ama tedavi olmadan sekillendirme durdurmak çogu durumda, pigment kaybi içeren en cildinizin yüzeyinde.

Vitiligonun kesin nedeni hala tip dünyasina bir sir oldugunu. Ama, genellikle stres, genel düsük bagisiklik düzeyi ve hormonal baglantisi bu hastalik için çesitli tetikleyici faktörler arasinda oldugunu inaniliyor. Vitiligo yaklasik% 28 cilt bozuklugu olusumu% 30 ve solucanlar musallat olan% 42 ile ilgili stres, kalitsal. Vitiligo genellikle periferik hyperchromia nedeniyle iyi tanimlanmis kenarlari görünür yamalar. Vitiligo genellikle üç desen birinde gelisir:

 • Odak Desen
 • Segmental Desen
 • Genellestirilmis Desen

Odak desen olarak, pigment kaybi sadece birkaç alanda sinirlidir. Segmental desen olarak, vitiligo belirtileri bireylerin organlarinin sadece bir tarafinda olarak de-pigmentli lekeler belirir. , Genellestirilmis çabuk olarak, de-pigmentasyon vücudun farkli bölgelerinde meydana gelir iken. deride soluk / beyaz lekeler olarak görülen ek olarak, vitiligo ile bireyler de kirpik erken agaran, kas, sakal ve saç olabilir. Koyu tenli bireyler bile agizlarina içinde bir renk kaybi fark edebilirsiniz.

Vücutlarinin deride Vitiligo genellikle ilk fark beyaz sütlü isaretleri gelistirmek insanlar. soluk izler gözlerini, yüz, boyun, koltuk alti, dirsek, el, genital bölge veya dizleri üzerinde gelisebilir. vitiligo isaretleri yüz, dudaklar, eller ve kollar gibi daha günese maruz kalan bölgelerde yaygindir. Ayrica deri pigment kaybi hastaligin erken asamalarinda hizli olabilecegini kaydetti. Genellikle vitiligo gelistirmek insanlar ne kasinti, agri veya diger belirtiler var.
 
Vitiligo Anilan belirtilerden herhangi birini görünce, derhal doktorunuza danisin. Herhangi bir otoimmün hastaliklar olmustur hasta ya da kimse onun ailesi veya hasta günese duyarli olup olmadigini bilmek önemlidir. Fiziksel hastalik ya da stres; ve saç erken agaran Ayrica, de-pigmentasyon basladi 2-3 ay önce vitiligo alanda günes yanigi, isilik veya diger cilt travmalarini içeren hastanin tibbi geçmisi bilmek de önemlidir yas vb 35 yil önce doktor sonra diger tibbi problemleri ekarte etmek Vitiligo ile tek tek incelemek mümkün olabilir.

Çogu kez, insan cildi üzerinde herhangi bir soluk yama görünce korkar ve Vitiligo için korkuyorum. Ancak, her beyaz leke ve Vitiligo olmayabilir karaciger bozukluklari, tenya enfeksiyonu, solucanlar, kalsiyum eksikligi, hatta Lepra nedeniyle gelisebilir. Öyleyse, hemen cildinize beyaz lekeler görünce her zaman doktora danismak akillica bir hamle.

Genellikle, birisi ciltte beyaz lekeler bulmak, o zaman vitiligo açik bir göstergesidir. Normalde, bu özellikle beyaz lekeler bazi özel gibidir bulunamadi:

 1. Eller
 2. Feet
 3. Yüz
 4. Dudaklar
 5. Dudaklar...
 6. Kasik

Çevresi

 1. Agiz
 2. Gözler
 3. jenital
 4. Rektal alanlar

Vitiligo Görünüm

Asagida verilmistir vitiligo görünüm üç yaygin türü vardir:

 1. Depigmentasyon vücudun her iki tarafinda simetrik olarak meydana gelir ve bu en genel türüdür.
 2. Bu tip depigmentasyon sinirlidir.

•  Son yazin, depigmente yamalar vücudun sadece bir bölgesi büyür.

Vitiligo Tip tanimlanmasi

Biz de tibbi kesfetmek veya bazi laboratuvar testleri vererek vitiligo bulmak. Kimlik veya tani temizlemek için hiçbir vitiligo var ama daha iltihapli hücrelerin bizim örnek deri o varsa, pigment melanosit olmadan kim mikroskop altinda ve cildimizi örnek eger examin doktor bizim etkilenen derinin küçük bir örnek vermek zorunda o pigmentasyon diger bazi nedenlerden kaynaklanir önerebilir. Pernisiyöz anemi veya hipertiroidi genellikle vitiligo ile bagli ve bazen doktor kan hücresinin bir örnegini bu nedenle içindir. Göz muayenesi de simdi ve sonra vitiligo gelen olur deserler kontrol etmek için bazi insanlar için tavsiye edilir.

S: Vitiligo görünümü nedir? Daha çok, erkek veya kadin veya çocuk muzdarip olasiligi kim?

A: Vitiligo deride beyaz lekeler görünümü ile karakterizedir. Bu yamalari melanosit imha edilir (bu hücreler dogal cilt bulunan ve normalde cilt rengini belirleyen bir kahverengi-siyah pigment olan melanin üreten) melanin üreten hücreler yani görünür. Bu melanosit yok nasil tam olarak gelince, bilim Noy henüz bu hastaliga çok az anlasilmis, çünkü dogrudan cevap verebilmektedir olmustur. Autoimmue bozukluk en makul görünüyor ki birçok etken faktörleri öne sürülmüstür. Bu teoriye göre, bir oto-immün reaksiyon vücudun kendi melanosit karsi kiskirtti ve ya yok ya da islevsiz hale getirmektedir. Olan melanositlerin melanin ve Vitiligo karakteristik bir beyaz leke üretimi durdurmak sonucunda vücudun o alandaki görünür. Vitiligo nadir görülen bir deri hastaligidir. Bugün dünya nüfusunun% 2 - Sadece 1 etkiler. Her iki cinsiyette ve tüm irklar etkiler. Bu herkesin basina gelebilir; olmak o erkek veya kadin veya çocuk. Vitiligo olan kisiler Vitiligo muzdarip çocuklar ancak dogum yapma ihtimali olan hastaligi Vitiligo basina genetik degildir. Çogu hastada yamalari yavas yayilabilir yasam ve yamalar 40 yil civarinda görünür Için. 

S: Vitiligo erken belirtileri nelerdir? Ne zaman isaretleri görünüyor?  

A: Vitiligo ciltte yamalar görünümü ile semptomatiktir. Vitiligonun iki türü vardir;
1. Non-segmental Vitiligo:
. Herhangi bir yasta ortaya çikabilir.
. Yamalar belki lokalize veya yaygin. Çogunlukla bütün vücuda genellestirilmistir Yamalar; Vitiligo universalis olarak bilinen bir durum
2. Segmental Vitiligo:
. Hizla yayilir
. Bu oto-immün hastaliklar ile iliskili degil.
. Olmayan bölüm Vitiligo aksine onu ve çok istikrarli türüdür topikal tedavi bunun için en iyi çalisir.
Vitiligo çogunlukla görünür yamalar
. Yüz
. Eller
. Bileklerini
. Agiz
. Gözler
. Burun delikleri
. Genital
. Göbek
. Rektal alanlar
Erken saç agarmasi Vitiligo bir belirtidir.
Agiz boslugu renk kaybi da Vitiligo bazi durumlarda görülmektedir.
Vitiligonun insidansi% 1 dünya çapinda. Non-segmental formu daha sik görülür. Vitiligo ve kronik bir hastaliktir gecede olusmaz. Çogu hastada yamalari yasam ve yamalar 40 yil civarinda görünür için yavas yayilabilir. sonraki yama belirmesi birkaç ay veya yil bir bosluk olabilir. Yamalar yayilacak anlamanin bir yolu yoktur. Yamalar Spread kisiden kisiye degisir.  

S: Vitiligo ilk belirtileri olarak adlandirilan ne olabilir? O ekstremitelerde yamalari görünümünü mi?

A: Vitiligo Ilk isareti bir diken oldugunu. Tipik bir Vitiligo yama bir diken 3 kat / renk bölgeleri sahip olarak bilinir
. Beyaz merkezi
. Daha az siddetli depigmentasyon Bölgesi merkezi çevreleyen
. Dogal cilt Zone lezyonu çevreleyen
vitiligo yamalari farkli hastalar için farkli görünür. Onlar vücudun herhangi bir yerinde ortaya çikabilir. Bazi hastalar için yamalar ve sistematik bir sekilde ortaya çikabilir ekstremitelerde baslayabilir. Diger hastalar için de geçerli olmayabilir. Her kisinin vücut ve ayni seyi farkli tepki yana biraz Vitiligo anlasiliyor, bu yamalari görünecegi hakkinda nasil ve yaymak emin olmak mümkün degildir. Vitiligo yamalari en yaygin siteleri, ayak, boyun, yüz, kollar, kasiklar gibi günes yani eller maruz kalan vücut kisimlarinin  


Insanlar da Vitiligo belirtileri için arama arama için:


vitiligo belirtileri, vitiligo kapali isaretler, vitiligo söylüyor vitiligo, vitiligo sinüslerle kapali söylüyor, kapali vitiligo sinüslerle

order

 

Live Help
Basari Öyküleri
 
Çok yararli ve bilgi için nazik oldugunu Karsi görevlileri, özellikle Robert, size iltifat etmek istiyorum. Ben orignal cilt zevk - Ben buraya tasindi beri bazi mükemmel yag formülü oldu! Devam et lütfen!

Ben , Pittsburgh
Vitiligo tedavi Petrol OF Malzemeler
Find CureVitiligoOil on FacebookFollow CureVitiligoOil on Twitter