Share
 

Vitiligo Belirtileri

Vitiligo deri veya küçük makül (farkli ten rengi alanlari) üzerinde beyaz ya da soluk yamalar varligi ile karakterizedir. Vitiligo sadece Amerika'da 1-2 milyon kisi etkiler. Vitiligo her iki cinste ve tüm irklarda yaygin oldugunu.
Vitiligo belirtileri anlayabilmek için, öncelikle hastaligin nedenleri üzerinde durulmasi gerekir. Bilim henüz bu hastaligin kesin nedeni tam olarak belirlemek mümkün olmamistir. Ancak bir sürü son yillarda hastalik hakkinda anlasilmistir. Çesitli hipotezler vardir Vitiligo etken oldugu bilim adamlari tarafindan ortaya atilmistir;

Otoimmün bir hastaliktir:

Vitiligo Hipertiroidi veya hipotiroidi artar hasta duyarlilik gibi. Bu teoriye göre, gen TYR bagisiklik sistemi için melanosit duyarlilik artar. Bazi arastirmacilar geregince kendileri kendi imha sorumlu melanositler.

Genetik bozukluk:

Vitiligo ya da bir aileden olmayabilir. Vitiligo anne olan çocuklar daha fazla yatkindir miras genler hatali.

Günes yanigi:

Olabilir de melanosit yikimi bu hipotez, ilk asamada olup, deri üzerinde beyaz lekeler ancak gelismesine yol tahrik. Hiçbir somut delil bu iddiayi geri yoktur.

Duygusal sikinti:

Bir hipoteze göre bu duygusal sikinti içinde ama Vitiligo neden dönebilir kapsamli çalisma bu hipotezi güçlendirmek için gereklidir vücutta kimyasal degisikliklere yol açar öneriyor.
Tüm bu ki, otoimmün hastalik Vitiligo en makul ve güvenilir bir nedenidir. Daha fazla bilimsel çalismalarin devam çalismalarin niteligi arttiriyoruz. Umarim yakinda kesin nedeni ve bilinen olacak böylece çare olacak. Simdiye kadar henüz olarak, hastalik bir gizem ve böylece kesin ve mutlak tedavi saglanabilir kalir.
Ne olursa olsun, çünkü bir hastaya büyük rahatsizlik olan deri üzerinde beyaz ya da soluk yamalamadir. Vitiligo sik sik ve cüzam hastalari için hataliyiz böylece kaçinilmasi ve dislanmis. Bu sosyal izolasyon ve reddedilme duygusu psikolojik depresyon ve hastalarin daha kötü hissetmeye yol açar. Onlari normal ve önemli ve bazi serseriler sosyal veya pariahs hissettirmek için aile ve çevresindeki Vitiligo hastalar insanlar, için önemlidir. Bazen gözlerimiz için derileri de baslatmak için degil aklimiza konusmak ve zarar bizim tarafimizdan herhangi bir söyleyis olmadan deneyin.
Vitiligonun ana belirtisi deride lekeler ortaya çikmasidir. Vitiligo iki türü vardir;

Degil – segmental Vitiligo:

 1. Her yasta Görünüyor.
 2. Lokalize veya yaygin yamalar. Çogunlukla bütün vücuda genellestirilmistir Yamalar; Vitiligo universalis olarak bilinen bir durum.

Segmental Vitiligo:

 1. Hizla yayilmasi
 2. Oto-immün hastaliklarin hiçbir rolü yoktur.
 3. Olmayan bölüm Vitiligo aksine onu ve çok istikrarli türüdür topikal tedavi bunun için en uygun.

 

Vitiligo Çogunlukla günese maruz kalan vücut parçalari görünür yamalar;

 1. Yüz
 2. Gözler
 3. Eller
 4. Burun delikleri
 5. Agiz
 6. Bileklerini
 7. Genital
 8. Göbek
 9. Rektal alanlar
 1. Erken saç agarmasi Vitiligo belirtilerden biridir. Ancak, Vitiligo ile tüm hastalara saç erken agaran belirti göstermeyen.
 2. Bazi hastalarda da oral kavite renk kaybi bir isareti göstermek.

Vitiligo nadir hastaliklardan birisidir; onu% 1'den daha az bir dünya çapinda yayginligi vardir. Iki tür ki, Sigara bölüm daha sik görülür. Anlasilmasi gereken seylerden biri de, yillar içinde yavas yavas yayilir Vitiligo kronik bir hastalik olmasidir. Çogunlukla yamalar yasam 40 yil içinde görünür. Bu yama ya da önceden bildirdi olamaz yaymak kuramayacak.

 

order

Live Help
Basari Öyküleri
 
Çok yararli ve bilgi için nazik oldugunu Karsi görevlileri, özellikle Robert, size iltifat etmek istiyorum. Ben orignal cilt zevk - Ben buraya tasindi beri bazi mükemmel yag formülü oldu! Devam et lütfen!

Ben , Pittsburgh
Vitiligo tedavi Petrol OF Malzemeler
Find CureVitiligoOil on FacebookFollow CureVitiligoOil on Twitter