Share
 

genetik

Vitiligo kronik bir deri hastalığıdır dünya nüfusunun yaklaşık% 1-2 etkiler. Bu hastalıkta, deride pigment hücrelerini yapmak veya renk, melanosit denen yok edilir ve mukozalarda (örneğin ağız ve burun içi doku gibi) ve eyemay da etkilenebilir. Sonuç olarak, yumuşak, süt beyazı veya normal pigmente ortasında açık pembe yamalar görünür.Ayrıca saç beyaz / Vitiligo etkilenen bölgelerde ve kafa derisi üzerinde yetişen gri dönüşebilir. Vitiligo genetik olarak bağımlı bir hastalık olduğunu düşündüren çeşitli argümanlar vardır, böylece genetik bundan etkilenen olsun belki kim tanımlayarak büyük bir rol oynamaktadır.

Genetik çalışmalar belirli genlerin Vitiligo gelişimi için çok önemli olduğunu göstermiştir. Bu hastalık muhtemelen farklı farklı insanlar kombinasyonları, artı çevresel risk faktörleri ya da henüz bilinmemektedir tetikleyiciler maruz kalınmasına, aynı anda birden fazla nedensel genlerin kalıtım neden olduğu söyleniyor. Fenoller ve duygusal veya fiziksel, çevresel tetikleyiciler olduğundan şüphelenilen, ancak araştırmalar bu ve diğer olanaklar devam edilip stres.

Vitiligo ayrıca, hiper-veya hipo-tiroidizmi gibi diğer bazı otoimmün hastalıklar, (aşırı veya altında-aktif tiroit bezi), adrenokortikal yetmezliği (böbreküstü bezi tarafından kortikosteroid hormonu düşük üretim), romatoid artrit, tip daha sık ortaya eğilimindedir 1 diyabet, sedef hastalığı, sistemik lupus eritematozus ve pernisiyöz anemi (B12 vitamini emilemesidir neden subnormal kırmızı kan hücre düzeyi). Bu, bu çok bilinmeyen kalır rağmen bu farklı otoimmün hastalıklar, muhtemelen, en azından bazı predispozan genetik veya çevresel nedensel faktörler de ortak olduğunu göstermektedir.

Vitiligo cinsiyette ve tüm ırklar hem etkiler, ama cilt rengi koyu olan kişilerde daha belirgindir. Bu herhangi bir yaşta başlayabilir, ancak Vitiligo olanların yaklaşık yarısı 20 yaşından önce gelişir ve yaklaşık% 95'i 40 yaş öncesinde. Yapabilirsiniz

order

 

 

 

Live Help
Basari ykleri
 
ok yararli ve bilgi iin nazik oldugunu Karsi grevlileri, zellikle Robert, size iltifat etmek istiyorum. Ben orignal cilt zevk - Ben buraya tasindi beri bazi mkemmel yag forml oldu! Devam et ltfen!

Ben , Pittsburgh
Vitiligo tedavi Petrol OF Malzemeler
Find CureVitiligoOil on FacebookFollow CureVitiligoOil on Twitter