Share
 

tıbbi Tedaviler

Topik olarak uygulanır çoğu kronik bir cilt hastalığı Vitiligo, tedavisi için çeşitli tıbbi tedaviler vardır.

En yaygın olarak kullanılan bazıları şunlardır:

• Topikal Steroid Tedavisi: Steroid kremleri de hastalığın ilk aşamalarında uygulanır, özellikle beyaz lekeler repigmenting yararlı olabilir. Doktorlar genellikle 10 yaşın altındaki çocuklar için hafif bir topikal kortikosteroid krem ​​(örneğin kortizon gibi hormonlar benzer ilaç grubu) ve yetişkinler için daha güçlü bir reçete. Bu krem ​​herhangi bir sonuç görmeden önce en az 3 ay süreyle deri üzerinde beyaz lekeler uygulanmalıdır. Kortikosteroid kremler vitiligo için en basit ve en güvenli tedavi, ancak psoralen fotokemoterapi kadar etkili değildir. Ancak, herhangi bir ilaç olduğu gibi, bu kremler özellikle yüz ve koltuk altında ya da genital bölge gibi deri ince olduğu alanlarda, yan etkilere neden olabilir.

• Psoralen Fotoferez: Ayrıca psoralen ve ultraviyole A (PUVA) tedavisi olarak da bilinen bu büyük olasılıkla ABD'de kullanılabilir Vitiligo için en etkili tedavi yöntemidir. PUVA tedavisinin amacı beyaz lekeler repigment etmektir. Ancak, zaman alıcı ve bakım bazen ciddi olabilen yan etkileri önlemek için alınmalıdır. Psoral cilt kararma neden olmak için morötesi ışığa ile reaksiyona kimyasal içeren bir ilaçtır. Ya da cildinde (topikal uygulamadan - çoğunlukla etkileyen depigmente yamalar az sayıda olan insanlar için kullanılan - tedavisi ağızdan psoralen alarak (yaygın Vitiligo ile insanlar için veya topikal PUVA tedavisine yanıt vermeyen kişiler için kullanılan oral) içerirvücudun ve çocuklar 2 yaş ve üstü) vitiligo lokalize lekeler var olan eski için sınırlı bir parçasıdır. Bu, güneş ışığına veya özel bir lamba gelen ultraviyole A (UVA) ışığına dikkatle süre pozlama takip eder. Genellikle, doktorun muayenehanesinde tedavi böylece dikkatle herhangi bir yan etkiyi izlenebilir alacaksınız. Diğer zamanlarda güneş ışığına maruz kalma en aza indirmek gerekir. PUVA tedavisi almak için bir tesis gidemez hastalar için doktor, doğal güneş ışığı ile birlikte kullanılabilir psoralen reçete edebilir.Doktorunuz size evde tedavi yürüten dikkatli talimatlar vermesi ve planlanan kontrolleri sırasında izleyecek.

• Depigmentasyon: Bu ​​tedavi, zaten beyaz alanları eşleştirmek için gövde üzerinde cilt kalanı solmaya içerir. Vücutlarının% 50'den fazla üzerinde Vitiligo kişiler için depigmentasyon en iyi tedavi seçeneği olabilir. Onlar zaten depigmente alanlar maç kadar hasta iki kez hidrokinon ilaç monobenzil eter (monobenzone) pigmente alanlar için bir gün uygulayın.Uyuşturucu transferi diğer kişinin cilt depigmentasyon neden olabilir gibi, ilaç uygulandıktan sonra en az 2 saat ile diğer insanlar için doğrudan cilt-cilt teması önlemek gerekir. Depigmentasyon tedavisinin önemli yan etkisi deri iltihabı (kızarıklık ve şişme) 'dir. Sen kaşıntı veya kuru cilt yaşayabilirsiniz. Leke kalıcı olma eğilimindedir ve kolayca iptal edilemez. Ayrıca, depigmentasyon uğrar bir kişi her zaman güneş ışığına olağanüstü duyarlı olacaktır.

order

 

 

 

Live Help
Basari ykleri
 
ok yararli ve bilgi iin nazik oldugunu Karsi grevlileri, zellikle Robert, size iltifat etmek istiyorum. Ben orignal cilt zevk - Ben buraya tasindi beri bazi mkemmel yag forml oldu! Devam et ltfen!

Ben , Pittsburgh
Vitiligo tedavi Petrol OF Malzemeler
Find CureVitiligoOil on FacebookFollow CureVitiligoOil on Twitter