Share
 

UVB PUVA

UVB (Ultravoilet B) ve PUVA (Ultra Menekşe A ile Psoralin) Vitiligo tedavisi için iki en yaygın olarak kullanılan medikal tedavi vardır. UVB ve PUVA Hem yeniden pigmentasyon başarılı kendi potansiyeline sahip, Vitiligo için fotoğraf tedavi çok popüler biçimleridir. 1 Haziran 2007 Dermatoloji Dergisi İzle yayınlanan bir araştırmaya göre, UVB PUVA etkilerinin randomize, çift kör bir çalışmada karşılaştırılmıştır.Sonuçlar iyileşme daha hızlı, kapsamlı ve PUVA ile daha dar bant UVB ile kozmetik olarak daha kabul edilebilir olduğunu gösterdi.Geçmişte, PUVA Vitiligo tedavisinde altın standart olarak kabul edildi, oysa Böylece, Dar bant UVB şimdi, Vitiligo tedavisinde altın standart olarak kabul edilir.

Yerini gösteren iyileşme yüzdesi PUVA grubunda% 20 ve UVB% 50 olmuştur.Yeniden pigmentli cilt rengi de PUVA tedavi grubuna göre UVB grubunda doğal cilt rengi ile daha iyi uyumlu.Yazarlar, Dar bant UVB Vitiligo hastalarda tedavinin güvenli ve etkili bir yöntem olduğu sonucuna varmışlardır.

Ultra Violet A ışığına maruz kalınmasına ve Psoral hapları alma kullanımı dahil PUVA sistemi, birçok kişi için dayanılmaz hale geldi, çeşitli yan etkileri vardı. Dar Bant UVB ışık panelleri ve dolapları gereksiz UV ışınlarına maruz kalmayı en aza iken dar-bant UVB ışını (311-312 nanometre aralığında, doğal güneş ışığı en faydalı bileşeni olarak) teslim maksimize ultraviyole aşırı maruz kalma sorunları çözmek.

Bu hastalarda zararlı aralıklarında şiddetli yanma veya UV patojen maruz kalma riski daha az olan foto-terapi almanızı sağlar. (UVB tedavisi yok antioksidan ilaçlar gerektirdiğinden Ayrıca, konvansiyonel PUVA tedavisinde kullanılan psoralenler olumsuz yan etkileri önler.) Bu faydalar vitiligo ve kendi doktorları ile Dar Bant UVB sistemleri giderek daha popüler hale getirmiştir.

order

 

 

 

Live Help
Basari ykleri
 
ok yararli ve bilgi iin nazik oldugunu Karsi grevlileri, zellikle Robert, size iltifat etmek istiyorum. Ben orignal cilt zevk - Ben buraya tasindi beri bazi mkemmel yag forml oldu! Devam et ltfen!

Ben , Pittsburgh
Vitiligo tedavi Petrol OF Malzemeler
Find CureVitiligoOil on FacebookFollow CureVitiligoOil on Twitter